واژه اِزدار به چه معناست؟

واژه “ازدار” در زبان محلی ساکنان شمال کشور به “درخت آزاد” اطلاق می شود. درخت آزاد ( آزار دار؛ آزاد دار) با نام علمی Zelkova carpinifolia  درختی است بومی قفقاز و البرز  (جنوب و جنوب غربی دریای خزر) که در منتها الیه جنوب شرقی اروپا و جنوب غربی آسیا رویش دارد (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید).

درخت ازدار
تصویری از درخت آزاد – ازدار

علت نامگذاری ازدار سافت

تمامی اهداف ما در انجام هر فعالیت اقتصادی و اجتماعی، دارای چارچوب‌های مشخصی است. یکی از مهمترین این چارچوب‌ها رعایت سازگاری با محیط زیست و ارج نهادن به طبیعت به عنوان مادر ما انسان‌ها روی زمین است. فعالیت‌های ما نیز در جهت تسهیل کارها برای کاهش آلودگی، عدم نیاز به مصرف سوخت‌های فسیلی، یافتن راه حل‌های سازگارتر با محیط زیست و کاهش مصرف کاغذ -با دیجیتال کردن فعالیت‎‌هایی است که تا پیش از این در آن از مستندات کاغذی استفاده می‌شد- است. برای همین ما از نام درخت آزاد (ازدار) بعنوان نمادی از طبیعت کهن برای نامگذاری بهره گرفتیم.

ویژگی ازدارسافت چیست؟

هر کسب و کاری برای موفقیت باید ویژگی شاخصی به خریداران و دریافت‌کنندگان محصولات/خدماتش ارائه کند. همانطور که گفته شد ما اهداف خودمان را بر چارچوب‌هایی قرار دادیم:

 • رضایت قلبی خدمات گیرندگان
 • حفظ تعاملات انسانی در کنار ارتباطات مجازی و دیجیتال
 • رعایت اصل اساسی صداقت
 • حفاظت از طبیعت
 • اصلاح فرهنگ استفاده از تکنولوژی در زندگی
 • تلاش برای ارائه خدماتی که علاوه بر تأمین نیاز مصرف کننده، کمترین اثر منفی بر روی سبک زندگی داشته باشد
 • زیباتر کردن دنیا…

امیدواریم بتوانیم بیش از آنچه که از ظرفیت‌های جامعه سود می‌بریم، به آن خدمت کنیم تا زندگی شادتر و پربارتری بسازیم.

 1. جناب مهندس خندان از زحمات شما و از اهداف و نگاهتان لذت بردم. تجربه کار دانشگاه شهید بهشتی تهران با شما، چیزی نبوده است جز همین اهدافی که بیان کرده‌اید و حقیقتا برای ما صداقت، تعاملات انسانی و اخلاقی شما کم‌نظیر بوده است. امیدوارم پیروز و سربلند باشید و امیدوارم در دل این طبیعتی که در ذهنتان دارید، جسمی آرام داشته باشیم

  • سپاسگزارم جناب آقای دکتر عزیز؛
   بسیار خوشحال هستم که شما چنین دیدگاه و برداشتی دارید. افتخار همکاری و همنشینی با شما همواره برای من دلگرم کننده، آموزنده و رضایت‌بخش بوده و هست.

 2. متشکرم بابت مطالب جالب و قابل تامل شما
  در واقع چیزی که الان دنیا از آن بابت دچار فقدان شده موضوع اهمیت ندادن به طبیعت هست چه طبیعت فردی خودمون چه طبیعت بیرونی که این دو موضوع کاملا باهم درارتباط هستند یعنی اگر بیشتر متمرکز بشیم کاملا می تونیم ببینیم، جریانی که ما همون کاری رو با طبیعت اطرافمون انجام میدیم که با طبیعت درونی خودمون انجام میدییم.
  امیدوارم بتونیم کمی با خودمون و جهان بیرونمون مهربان تر باشیم.

  • به نکته ظریفی به زیبایی اشاره کردید : “همون کاری رو با طبیعت اطرافمون انجام میدیم که با طبیعت درونی خودمون انجام میدیم”
   سپاسگزارم از توجهتون

 3. اهداف و ارزش های کاری شما بسیار زیبا و درخور تامل می باشد؛ بهتر است اول از خود شروع کرده و برای بهبود کیفیت زندگی و داشتن جامعه ای بهتر، پیشرفته تر و البته اخلاقی و انسانی تلاش کنیم..

دیدگاهی بگذار